Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

Prasóweczki

Które są objawy podwyższonego poziomu glukozy we natury? Odczuwasz zwiększone pragnienie, zmęczenie i częściej czerpiesz z toalety? Wtedy potrafią stanowić fakty hiperglikemii, czyli podwyższonego poziomu cukru we naturze. Sprawdź, które są inne obrazy i kiedy należy wykonać badanie glukozy.

Co więc stanowi glukoza?

Glukoza to cukier prosty stanęły na efekt rozkładu węglowodanów, odpowiedzialny za wytwarzanie zdolności do poszczególnych komórek organizmu. Jej liczba kontroluje hormon produkowany przez trzustkę, czyli insulina. Zatem ona odpowiada za poziom glukozy – uaktywnia się po posiłku, kiedy poziom cukru wymaga wyregulowania. Gdy stan ten przesadnie spadnie, trzustka produkuje glukagon, który informuje wątrobę o konieczności wzięcia z rezerwy energetycznej. Jeżeli proces ten jest zaburzony, przylega do hiperglikemii lub hipoglikemii.

Objawy niewłaściwego poziomu glukozy

Podwyższony poziom cukru, czyli hiperglikemia, to poziom, który wykonywa uciążliwy dyskomfort. Jego objawy to:

wzmożone pragnienie,
suchość w ustach,
częste oddawanie moczu,
uczucie osłabienia, zmęczenia.

Organizm w niniejszy środek wysyła sygnał, że stężenie glukozy jest za duże. Próbuje je umieścić, zwiększając pragnienie oraz produkcję moczu, co narzeka na punktu wydalenie nadmiaru cukru z systemu.

Zbyt mały poziom glukozy, czyli hipoglikemia, alarmuje w formy następujących objawów:

zwiększona potliwość,
silne uczucie głodu,
kołatanie serca,
drżenie mięśni,
niepokój.

Nagły, przedłużający się stan hiperglikemii może wywołać do niewydolności poszczególnych organów, uszkodzenia mózgu albo nawet do śpiączki. Hipoglikemia jednakże w ciężkiej postaci może skutkować zniszczeniem nerwów obwodowych.

Badanie poziomu glukozy

Jeżeli zaobserwujemy objawy hiperglikemii lub hipoglikemii, należy sprawdzić, czy poziom cukru mieści się w normie. Wystarczy pobrać próbkę krwi z opuszki palca i zamontować ją na pasku w glukometrze. Badanie glukozy można wykonać w laboratorium albo w gabinecie lekarskim. Lekarz może zlecić również doustny test obciążenia glukozą, który wskazuje, jak system radzi sobie z zdrową ilością cukru.

Normy poziomu cukru u kobiet zdrowych:

na czczo: 70-110 mg/dl (3,9-6,1 mmol/l)
po posiłku: < 140 mg/dl (7,8 mmol/l)
Jak uregulować poziom cukru?

Poziom glukozy w organizmie obniża i stabilizuje dieta, której regułą są produkty o niskim indeksie glikemicznym. Posiłki z naturalnego menu należy przygotowywać bez dodatku cukru, a tłuszcze pochodzenia zwierzęcego – zamienić na roślinne tłuszcze nienasycone. Stawiajmy na pełnoziarniste pieczywo, chude mięso też znaczne miar warzyw.

Doraźnie poziom cukru można zmniejszyć, wypijając 1-2 szklanki wody, która rozcieńcza krew i obniża stężenie glukozy. Zwiększona liczba płynów pobudza również produkcję moczu, co powoduje wypłukać z organizmu nadmiar cukru. W sukcesu hiperglikemii pomocny że żyć i umiarkowany wysiłek fizyczny – aktywność ruchowa wykorzystuje nadmiar cukru do pracy energii. Czynnikiem, który wyraźnie obniża poziom glukozy we naturze, jest stres.

W sukcesu tzw. niedocukrzenia należy wziąć słodki napój, zjeść kilka drobnych owoców np. winogron lub rodzynek, czekoladę lub cukierki z glukozą.

 

zobacz również Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments