Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki przygotowuj jest najzdolniejszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki twórz jest najspokojniejszy?

Nie przechodzi co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania pracowników toż niezwykle często zjawisko. Według sondażu dokonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie zatrzymuje się z działalności lub zdecydowanie się w niej nie angażuje. Większość firm zaprasza na pomocy materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czy takie rozwiązanie przynosi pożądane skutki? A właśnie i nie, dużo kobiet je lubi, jednak możemy wyróżnić wiele skuteczniejszych czynników, które odpowiadają za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez sensu na to, czy własna firma zatrzymuje się oferowaniem usług, czy tworzeniem produktów, niezwykle szczegółowe jest, aby jej sztuka była przesiąknięta tego mówieniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w obecnym, co robią, są wiele dużo wydajni, ukierunkowani i silni. W kontaktu spośród ostatnim liderzy organizacji powinni wyrażać swoim pracownikom, niczym ich funkcja działa na poprawę życia osobistych. Takim przedsięwzięciem prawdopodobnie być widoczne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, jakie są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak wielu robią, możemy jeszcze wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Istnieje to układ, który monitoruje komputery, zarządza czasem projektów, a przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki sfinalizował dany typ, prawdopodobnie być gwoli niego daleko satysfakcjonujące i okaże mu, jak dużo ciekawego robi dla firmy, w jakiej tworzy.

Według badań wykonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, którzy nie są zadowoleni ze znanego środowiska pracy, poświęcają na nią dużo czasu, gdyż czują, iż to, co robią, ma pomysł.

Inspiracją dla gości potrafią istnieć ponad ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej pytają o grupę niż jednych siebie, sprawiają, iż ich pracownicy zależą ich daleko większą lojalnością, energią do lektury, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy stosują naszych typów w skuteczny sposób, inspirują ich do konkretniejszej produktywności czy wręczenia.

Życzliwość

Badania, jakie zajmowały mieszkanie w Popularnej Brytanii dowiodły, że uznanie i emocja jest cenniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Jasne i skuteczne relacje mają swój wpływ na oddanie zatrudnionych w bliskiej książce.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i pielęgnację, przez co kreatywność zarówno zespołowa, jak i inna wiele się zwiększa. Szczególnie szczegółowe istnieje dodatkowo okazywanie ciepła przez szefów, bo takie postępowanie poprawia produktywność i motywację podwładnych. Co ciekawe takie zachowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W poszczególnych sytuacjach należy również okazać gniew, który że zostać dobrze przyjęty przez grupę gości i pomóc motywująco, jednak negatywne emocje w większości wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to role, które robię małe rzeczy, aby okazać swoim pracownikom dbałość o nich. Pierwszym, prostym krokiem prawdopodobnie być zwykła rozmowa z wykonawcom i naturalne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie obserwacje są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś przyjaznego dla swojego gościa, natychmiast dzwoni do niego i sprawdza, w który pomoc mógłby mu pomóc.

Dbałość o jednego siebie

Duża liczba firm tylko pozornie wyraża swoją troskę. Do takich przedsięwzięć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości pracownicy nie są w zostanie wykorzystać, ze względu na szybki rytm pracy. Takie tworzenie nie jest motywujące, a wprost przeciwnie.
Programy wellness absolutnie nie zadziałają, gdy nie wykreujemy kultury, która będzie uznawała pytanie o siebie, jako pracę niezwykle rozsądną i przekonywała do niej. Jak do tego sprawimy, produkty potrafią być naprawdę zachwycające.

Możemy także zachęcać naszych gości, aby dobrze sypiali. Oczywiście tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują dużo większą skuteczność naszej pozycji. Wiele badań wykazałoby, że brak snu w ładny sposób ogranicza nasze umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i programy pojawiają się w polskich głowach wtedy, gdy stanowimy w sum wypoczęci.

Motywowanie pracowników możemy zacząć od przedstawiania im zadań, przerw czy wypoczynku lepszej formy. Niektóre niemiecki firmy zakazują swoim gościom czerpanie ze służbowego e-maila i proponują im wyposażenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeśli w taki ćwicz będziemy zabiegali o swoich gości, oni z pewności odpłacą się nam wielką produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments