Regenerujące minerały

Regenerujące minerały apteka

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w porządkach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu zdrowe zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących intensywny styl życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem oraz wyjątkowe elementy śladowe są konieczne do harmonijnego funkcjonowania. Biszofit racja te pierwiastki zawiera. Z serii kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn także nowych szkodliwych substancji. Dzięki częściom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest niezwykle prosta również znacznie pozytywna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, natomiast w szczególności niedobór magnezu powodują nie tylko ciągłe zmęczenie. Tworzy zatem znacznie większe konsekwencje, gdyż negatywnie oddziałuje na zajęcie wielu układów wewnętrznych naszego ciała.

Poziom magnezu w polskim systemie nie wpływa wyłącznie na poprawę jego jakości. Stanowi on i duże właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po aktywnym dniu powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort związany z długim wysiłkiem psychofizycznym. Okazuje się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu jest pewną z najbardziej efektywnych metod jego rozwijania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie naszego ciała po męczącym dniu czy innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, oraz nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę stanowi nie tylko prosta w stosowaniu, lecz jednocześnie bardzo funkcjonalna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do całkowici sił po przebytych kontuzjach.
Jak daleko regenerować ciało po męczącym dniu?

Należy wziąć gorącą kąpiel. Lecz nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli przygotować sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z ostatnią wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i pogrążyć się w obecnej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli różnica będzie odczuwalna. Skóra będzie dobrze szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energia, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można podawać również, jeśli w przypadku spuchniętych i obolałych stóp. Mała ilość płatków z grubą wodą w misce da im ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zamknięta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla osób, jakie nie posiadają wanny, możliwe jest podawanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli trzyma ją zwilżoną i odprężoną.

W sprawy, gdy mięśnie czy stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, czy po prostu jest potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z lekkim magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość bardzo się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje również do osiągnięcia domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie materiału i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diety magnezowej ważną kwestią jest czerpanie z przebadanych dermatologicznie produktów i dana o tym, skąd pochodzą surowce wykorzystane do ich realizacji. Istotne jest zarówno, aby produkty były certyfikaty dopuszczające je do biegu na kraju Unii Europejskiej.

Więcej danej o kremach na bazie naturalnego magnezu znaleźć można na części Regenerujące minerały

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments