Czy można wiercić i jakie są narzędzia do otworów?

Tanie wiertarki Nowy Staw

Prasóweczki

Czy można wiercić a jakie są urządzenia do otworów?

Wiertła są to urządzenia oddane do czynienia luków w dużych materiałach, za pomocą wiertarki pionowej, frezarki bądź tokarki. W produkcji wierteł polecane są najczęściej trzy metody: frezowanie, walcowanie oraz szlifowanie. Szlifowanie daje nam ważniejszą jakość narzędzia, lecz a również odpowiednio większą sumę. Metodą walcowa przygotowuje się głównie wiertła z środkiem walcowym.

Tanie wiertarki Czarne

Plan i zmiany wierteł do metalu w obróbce skrawaniem

zobacz również Szkoła Koszalin

Podział wierteł ze względu na danie dotyczy:

wierteł ogólnego przeznaczenia
wierteł specjalnego przeznaczenia, wiertła płaskie, wiertła do głębokich otworów,do otworów kwadratowych również o nakiełków.

Ze względu na materiał dzielimy wiertła na:

wiertła jednolite, uczynione ze określeni szybkotnącej HSS,która zapewnia długą żywotność narzędzia, umożliwiają one na wolną rolę w stali konstrukcyjnej jak i staliw do twardości 30 HRC
wiertła montowane w sposób były, z perspektywą roboczą ze określeni szybkotnącej albo z ostrzami z węglików spiekanych
wiertła niesione z płytkami wieloostrzowymi

Wiertła do metalu dzielimy jeszcze ze względu na budowę części chwytowej dzieli się wiertła z środkiem:

walcowym gładkim
walcowym z zabierakiem
stożkowym Morse’a

Część chwytowa wierteł z perspektywą roboczą ze określeni szybkotnącej jest realizowana ze określeni konstrukcyjnej wyższej klasie ogólnego przeznaczenia. Korpus wierteł z perspektywą roboczą z węglików spiekanych jest przygotowywany ze określeni węglowej narzędziowej lub stali stopowej narzędziowej do rzeczy na zimo. Tanie wiertarki Czarne

Wiertła HSS posiadają twardość według skali Vickersa 62 HRC. Natomiast wiertła kobaltowe z środkiem walcowym HSSE posiadają twardość 64 HRC, potrafią one powodować obróbkę w materiałach do twardości 37 HRC i są dużą tolerancje na szerokie temperatury, dzieki dlaczego stanowi okazję wykonywania roli w stali nierdzewnej jak dodatkowo w żeliwie.

Wiertła do metalu z środkiem walcowym posiadają różną długość, proszą one z wierteł zwykłych DIN 338 aż po wiertła do metalu długie DIN 340 jak i wiertła bardzo duże do metalu DIN1896. Tanie wiertarki Czarne

Wiertła długie do metalu takie jak DIN 340 służą do:

wykonywania otworów tak by nie był pasowany dalszej obróbce
do dalszej obróbki, jak np. otw,or poddawany jest: rozwiercany, wytaczany lub gwinowany

Wykonywane głównie ze określeni szybkotnącej HSS o twardości 62 HRC albo ze określeni HSSE z dodatkiem kobaltu (5%) o twardości 64 HRC. Obecność kobaltu w urządzeniu wpływa bardzo korzystnie na jego energię jak i ofertę książce w stali, stali nierdzewnej, staliwie oraz żeliwie. Wiercenie dużych otworów o wysokiej średicy stoi się bezproblemowe. Jednak cena narzędzi kobaltowych jest wystarczająco większa.

Kiedy możemy zamocować wiertło i czym wtedy sprawić

Istnieje wówczas uchwyt wiertarski zalecany swym klientom jak i dużym zakładom, istnieje wówczas uchwyt wiertarski, jaki w śród innych poleca się w śród innych wysoką jakością wykonania. Takie wykonanie uchwytu umożliwia pisanie czynności komfortowo nawet jak warunki obróbki są dość trudne.Uchwyt jest żyły, odporny na zniszczenia mechaniczne, potrafi być stosowany do wiercenia w nowych produktach takich jak np. drewno, potrafi być stosowany do praz powiązanych z wkręcaniem bądź wykręcaniem ,śrub w dobrą i lewą stronę oraz do prac udarowych. Tanie wiertarki Czarne

W własnym sklepie jesteśmy uchwyty wiertarskie samozaciskowe nie wymagające użycia kluczyka do mocowania wiertła. By zmocować wiertło wystarczy obrócić jego obudowę po czym zbliżyć szczęki samocentrujące do uchwytu wiertła.

-zakres mocowania d – 1-16 mm

-długość całkowita L – 98 mm,

-średnica uchwytu D- 48 mm,

-wykonany w wartości ISO 9001- DIN 238

Które są najlepsze mocowanie wierteł ?
wiertła kręte- do otworów do średnicy od 3 do 30 mm, ważna ich przechodzić do wiercenie bądź pogłębiania otworów drewnie.
wiertła płaskie- tak zwane wiertła piórowe, dają większe otwory, ich struktura układa się z dwóch ostrzy ułożonych prosto.
wiertla spiralne- tak zwane świdry, służą do wywiercania głębokich otworów o wielkich średnicach, uważa on więcej rów, który prowadzi wióry.
wiertła HSS – zrobione są ze określeni szybkotnącej, zajmuje się do służb w metalu, drewnie jak i tworzywach sztucznych
wiertła stożkowe- wykorzystywany w ścisłym rozwiercaniu oraz nawiercaniu blach
wiertła walcowe- inaczej określane tradycyjne, są dość popularnymi wiertłami z uchwytem walcowym. Tanie wiertarki Czarne

Zobacz również Czy można wiercić i jakie są narzędzia do otworów?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments