Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – lub jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – czy jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z głowy masz już je założone. Jak co roku wyjedziesz z ojcami i najdroższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która prowadziła także zeszłorocznemu wyjazdowi oraz dobrze Ciż rozumiane już trasy wycieczek. Jakby nie jest źle – w wyniku nie każdy może zezwolić sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że z ostatniego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół oraz spontaniczny wyjazd w następny niż dotychczas zakątek świata? Nie przewiduj. Już dziś zrób się na rozmowę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na stronie jak widzą Cię rodzice. Czy mają Cię jak osobę odpowiedzialną, którą dają całkowitym zaufaniem? Czy nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś rozsądny, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Lub w dzisiejszym czasie nie zawiodłeś rodziców naszym stanowiskiem? A czy wcześniej przynosiły Ciż się samodzielne wyjazdy na pewien dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z tą istotniejszą, masz obecnie za sobą!

Koledzy z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim zamierzasz spędzić wakacje pragnie być świetne rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli znajomi często odwiedzają Cię w lokalu przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwala bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo dlaczego nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowy i komunikacji zdań może okazać się znacznie owocniejsza z tej w pojedynkę. A tymczasem na ostatnim Ci chce.

Twoje wakacyjne plany.

Wymagają być pewne rodzicom obecnie na długo przed wyjazdem. Ustalcie z mężczyznami gdzie chcecie się udać. Każdy szczegół musi zostać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym macie pokonać trasę. Czy będzie ostatnie autokar, pociąg lub może samochód – oczywiście koniecznością jest stanowienie dobra jazdy przez drinka z Was. To pozwala uniknąć wysokich kosztów. Cenę paliwa podzielicie na ilość uczestników wojażu.

Istotne jest również dobranie odpowiedniego noclegu także jego w skalę wczesna rezerwacja. Rodzice na prawdopodobnie nie pozwalają Obecni na wyjazd „w noc”. Staniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu oraz przyjazdu także przedstaw rodzicom. Że się zdarzyć, że tak – pozwalają Obecni na samodzielny wyjazd, ale pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i ujrzą jak odbywasz się bez opieki. Nie łam się na taki pomysł! To z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o własnej podróży.

Swoje poglądy konsultuj z rodzicami. Stosuj w wakacyjny cel ich sugestie. Może wykażą się bardzo korzystniejsze z dotychczasowych, które udało Ciż się stworzyć? – oraz najodpowiedniejszych miejscem do znalezienia się w pozostałym mieście w ciągu wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Że rodzice w pełni sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. Natomiast jeśli rodziców nie pozostawać na takie przedsięwzięcie, nie zakładaj się! Nie usuwaj z głowy całego wyjazdu. Możesz skontaktować się z rodzicami, że opłacą Ci część kwoty, a Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie ulotek bądź mycie samochodów w pobliskiej myjni.

Prawda, że to przenigdy nie takie trudne?! Wystarczy dużo energii, zapału oraz pokazanie się rodzicom z ostatniej najmocniejszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że planujesz się sprawdzić oraz udowodnić, że jesteś ważną osobą. Jeśli się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, że nie zawiodą się na Tobie! Jeżeli nie uda Ciż się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są też za rok. Może kiedyś się uda… Ba! Na pewno. W kraju będziesz szybko starszy o rok oraz dobrze przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments